Natalia Osica

twórca i dyrektor zarządzający

Specjalizuję się w PR nauki. Od 2009 roku doradzam naukowcom i instytucjom nauki, jak, gdzie, kiedy, dlaczego i po co informować o prowadzonych projektach naukowych oraz osiągniętych sukcesach. W 2015 roku założyłam Science PR. Wspólnie z uczelniami, instytutami badawczymi i zespołami naukowymi realizujemy działania informacyjne, wizerunkowe i edukacyjne.

Dzięki różnorodnemu doświadczeniu zawodowemu i wykształceniu wiem, jak połączyć perspektywy – naukową, dziennikarską i biznesową. Od 10 lat zajmuję się kreowaniem wizerunku organizacji i osób, tworzeniem treści, szkoleniami i doradztwem. Pierwsze doświadczenia w zawodzie zdobywałam w agencji PR Lighthouse Consultants, a potem jako rzecznik prasowy i PR manager SWPS. Następnie przez ponad 2 lata byłam odpowiedzialna za współpracę z mediami w firmie Gemius, w której zajmowałam się m.in. popularyzacją wyników badań internetu realizowanych w kilkudziesięciu krajach.

W 2011 roku, jako pierwszy rzecznik polskiej instytucji naukowej, otrzymałam tytuł Popularyzatora Nauki od redakcji Nauka w Polsce PAP (m.in. za zaangażowanie i jakość wykonywanej pracy). Dla uczelni zdobyłam Złoty Spinacz za najlepszy projekt z zakresu PR korporacyjnego (2012) oraz nagrodę główną w I edycji konkursu Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich PRom za najlepszy projekt promujący naukę (2011). Byłam kilkukrotnie nominowana w konkursach branżowych, tj. PRotony czy Lwy PR. W latach 2012-2014 pełniłam funkcję sekretarza, a potem prezesa Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl.

Wykładam na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie SWPS. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl. Ukończyłam socjologię ze specjalizacją w zakresie negocjacji, mediacji i rozwiązywania konfliktów (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW).